WF-Mag kończy wsparcie dla serwera SQL 2005.

Od 1 maja 2015, firma Asseco WAPRO nie będzie wspierała swoich produktów pod kątem współpracy z Microsoft SQL Server 2005. Jest to spowodowane ukazaniem się w kwietniu ubiegłego roku wersji Microsoft SQL Server 2014. Wprowadzona wersja posiada liczne funkcje, które przyspieszają działanie systemów opartych o bazę danych oraz zwiększają ich bezpieczeństwo.

Wszystkie programy Asseco WAPRO zostały zweryfikowane pod kątem kompatybilności i są gotowe do pracy z tą wersją serwera baz danych.

Zachęcamy do przejścia na nowszą wersję SQL Server, wspierane aktualnie będą następujące wersje Microsoft SQL Server:

  • Microsoft SQL Server 2008R2
  • Microsoft SQL Server 2012
  • Microsoft SQL Server 2014

Chcemy przypomnieć, że użytkownik który posiada w bazie danych struktury różnych programów np. WF-Mag (program magazynowy) i WF-FaKir (system księgowy) powinien przed zmianą serwera bazy danych dokonać aktualizacji struktur nieużywanych programów.

Przykładowo, w bazie danych znajdują się struktury WF-Mag (oprogramowanie magazynowe) w wersji 8.00.0 oraz WF-FaKir (program księgowy) w wersji 7.40.0.

Przed zmianą serwera bazy danych zalecana jest aktualizacja struktur programu WF-FaKir (oprogramowanie finansowo księgowe) do wersji najnowszej na starym serwerze aby uniknąć w przyszłości problemów z kompatybilnością różnych wersji SQL Server. Struktury programu powinny być zaktualizowane pomimo tego, że użytkownik nie pracuje na programie WF-FaKir - aktualizacja taka nie niesie za sobą dodatkowych kosztów.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem