WF-Analizy - program amalityczny dla WF-mag

WF-Analizy jest uzupełnieniem oferty programów Asseco WAPRO służących zarządzaniu przedsiębiorstwem. Oprogramowanie dedykowane jest dla właścicieli firm oraz kadry zarządzającej.

WF-Analizy służą do tworzenia w przystępny sposób różnorodnych zestawień i ich prezentacji w postaci tabelarycznej oraz wykresów. Program posiada zdefiniowanych, kilka typowych i najbardziej potrzebnych raportów, dzięki temu po zainstalowaniu oprogramowanie jest gotowe do pracy.

WF-Analizy współpracują z pozostałymi programami Asseco WAPRO, takimi jak: WF-Mag (program magazynowy), WF-FaKir (program księgowy - księga handlowa), WF-KaPeR (program księgowy - księga przychodów i rozchodów), WF-GANG (program kadrowo płacowy), WF-bEST (system do ewidencji środków trwałych).

Dla kogo WF-Analizy?

Program WF-Analizy został zbudowany żeby wspomagać kadrę menadżerską oraz kierowniczą przedsiębiorstwa w zarządzaniu nim poprzez kontrolę zachodzących w przedsiębiorstwie procesów a także planowanie przyszłych działań na podstawie analizy danych historycznych (analiz trendów).

WF-Analizy generuje przejrzyste raporty z wykonanych analiz, które umożliwiają precyzyjną kontrolę m.in. kondycji finansowej firmy, badanie rentowności sprzedaży poszczególnych towarów, kategorii asortymentowych, według klientów czy handlowców, za dowolne okresy, w dowolnie wybranych interwałach czasowych.

Oprogramowanie pozwala przeprowadzać odpowiednie analizy na każdym stopniu zarządzania firmą, poczynając od zbiorczych zestawień wymaganych na najwyższym stopniu zarządzania przedsiębiorstwem do bardzo szczegółowych wymaganych np. na stanowiskach dyrektorów / kierowników działów sprzedaży i podobnych.

W biurach rachunkowych, które poza standardową obsługą, świadczą swoim klientom dodatkowe usługi polegające na raportowaniu wyników firmy w postaci zbiorczych zestawień i wykresów, analizie kosztów, program WF-Analizy jest znakomitym narzędziem do wykonania tego typu usług.

Zakres możliwości programu WF-Analizy najlepiej widoczny jest na wykazie podstawowych funkcjonalności programu.

Sposób prezentacji danych i ich przetwarzania, umożliwia stałe śledzenie procesów zachodzących w firmie, możliwość analizy pojawiających się problemów, co daje kadrze menadżerskiej i kierowniczej pełny, szczegółowy obraz funkcjonowania firmy oraz umożliwia podejmowanie właściwych decyzji.

Jak działają WF-Analizy?

Program WF-Analizy ma wbudowaną przeglądarkę danych wyposażoną w kreator wykresów. Przeglądarka umożliwia przegląd i prezentację danych. Dzięki licznym mechanizmom filtrującym, sortującym oraz grupującym wybrane dane można uzyskać informacje, które nie są dostępne w innych programach Asseco WAPRO (WF-Mag, WF-FaKir, WF-KaPeR, WF-GANG, WF-bEST).

WF-Analizy prezentuje dane w postaci tabel przestawnych lub wykresów, co zapewnia dużą czytelność prezentacji. Oprogramowanie dostarcza szerokich możliwości dotyczących konfiguracji, zmiany układu prezentowanych danych, poziomu grupowania i agregacji, zmiany hierarchii poszczególnych wymiarów, zmiany interwałów czasowych w jakich dane są sumowane, umożliwiają porównania danych w okresach i inne. Większość zmian konfiguracyjnych w dedykowanej przeglądarce odbywa się przy pomocy myszy, na zasadzie „złap i upuść”.

Użytkownik na każdym etapie pracy w WF-Analizy ma duże możliwości konfiguracyjne odnośnie zmian układu prezentowanych danych. Dzięki takiemu podejściu te same dane mogą być w wygodny sposób przeanalizowane pod różnymi kątami. Po zmianie jakichkolwiek ustawień, wynik jest natychmiast widoczny na ekranie monitora.

Co zyskujesz używając WF-Analizy?

 • Dostęp do danych handlowych i finansowych oraz kosztów firmy w jednej aplikacji
 • Analizy wykonywane bezpośrednio w bazach źródłowych, bez konieczności czasochłonnego importowania danych
 • Atrakcyjna i czytelna forma prezentacji wyników analiz w postaci wykresów
 • Niedostępna w innych aplikacjach Asseco WAPRO (np. WF-Mag, WF-FaKir, WF-GANG, WF-KaPeR) możliwość agregacji danych
 • Możliwość dynamicznej zmiany zakresu, interwałów czasowych analizowanych danych, układu i szczegółowości prezentowanych informacji
 • Bogaty zestaw narzędzi analitycznych pozwalających na analizę i prezentację danych w różnych przekrojach
 • Możliwość prognozowania trendów sprzedaży, zmian kosztów i zysków dla grup i pozycji asortymentowych w oparciu o analizę danych historycznych
 • Łatwość ciągłego śledzenia podstawowych wskaźników wyliczanych na podstawie aktualnych danych
 • Lepsza kontrola stanu firmy dzięki szybkim odpowiedziom na zadane pytanie i odpowiednio przygotowanemu zestawowi analiz
 • Bogaty pakiet predefiniowanych analiz oraz przystępne kreatory, prezentacja danych w postaci czytelnych i elastycznych tabel przestawnych i różnych typów wykresów
 • Wsparcie merytoryczne w postaci przykładów, pozwalające na używanie produktu nawet przez osoby, które nie maja doświadczenia w zarządzaniu
 • Możliwość definiowania własnych analiz w oparciu o stworzone własne widoki SQL

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem