WF-Mag - program magazynowy do obsługi firmy

WF-Mag to popularny program magazynowy firmy Asseco WAPRO. Oprogramowanie umożliwia kompleksową obsługę handlową firmy. Pozwala na wystawianie dokumentów handlowych (faktura, paragon), zarządzanie stanami magazynowymi, obsługę operacji finansowych oraz rejestrację kontaktów z kontrahentami.

Program magazynowy WF-Mag jest sprzedawany od 1994 roku. Swoją popularność zawdzięcza przejrzystości i łatwości użytkowania. Lata doświadczeń w tworzeniu tego oprogramowania uczyniły z niego produkt, na którym można oprzeć swój biznes.

System magazynowo handlowy WF-Mag dostępny jest w czterech wariantach: START, BIZNES, PRESTIŻ, PRESTIŻ PLUS. Dzięki takiemu podziałowi, oprogramowanie można elastycznie dobrać do potrzeb dowolnej wielkości firmy. Program sprawdza się doskonale w małych firmach handlowych i usługowych. Można go jednocześnie zastosować również w większych firmach, które mają wiele oddziałów i kilkadziesiąt stanowisk sprzedaży.

Program WF-Mag gotowy na współpracę

Oprogramowanie magazynowe WF-Mag jest otwarte na współpracę z innymi systemami. Integracja polega na możliwości eksportu oraz importu danych między programem WF-Mag a innymi aplikacjami. Dotyczy to zarówno programów z oferty Asseco WAPRO jak i stystemów innych producentów.

Programy z rodziny Asseco WAPRO współpracujące z systemem magazynowo handlowym WF-Mag:

 • WF-KaPeR - program księgowy (księga przychodów i rozchodów)
 • WF-FaKir - system finansowo księgowy (pełna księgowość)
 • abStore - sklep internetowy
 • WF-Analizy - tworzenie analiz wielowymiarowych
 • iBiznes - aplikacja dla właścicieli i kadry zarządzającej, dająca dostęp do danych programu WF-Mag z urządzeń mobilnych z systemem Android oraz iOS.

Wymiana danych z systemami innych producentów przeprowadzana jest za pośrednictwem naszych autorskich aplikacji. Dzięki naszym produktom można połączyć program magazynowy WF-Mag z takimi platformami jak:

 • sklepy internetowe
 • systemy B2B
 • systemy firm kurierskich
 • systemy windykacyjne
 • oprogramowanie CRM
 • platformy wysyłek SMS'ów
 • i inne...

Dzięki możliwościom integracyjnym, oprogramowanie magazynowe WF-Mag może stać się centrum rozległego systemu do zarządzania firmą. W ten sposób zwiększamy między innymi efektywność pracowników - wszystkie potrzebne informacje znajdują się w jednym miejscu, raz wprowadzane dane są dostępne w pozostałych aplikacjach i nie trzeba ich wielokrotnie wpisywać.

WF-Mag - jeden program wiele funkcji

Program magazynowy WF-Mag złożony jest z kilku modułów, które odpowiadają za określone procesy biznesowe w przedsiębiorstwie:

 • Zarządzanie magazynem – moduł dedykowany jest do zarządzania gospodarką magazynową. W tym module prowadzona jest ewidencja towarowo wartościowa firmy. Znajdują się tutaj niezbędne narzędzia, które potrzebne są do pełnej automatyzacji pracy osób zajmujących się obsługą magazyn. Dzięki temu modułowi można powiedzieć, że WF-Mag to program magazynowy.
  Dla wymagających klientów mamy przygotowany bardzo rozbudowany moduł obsługi magazynu wysokiego składowania (WMS) (o szczegóły pytaj bezpośrednio w naszym dziale handlowym).
 • Zarządzanie sprzedażą - moduł ten przeznaczony jest do wspierania i automatyzowania wszelkich procesów związanych z obsługą transakcji sprzedaży, które są przeprowadzane przez firmę. Do dyspozycji są narzędzia, które pozwalają na ustalenie i kontrolę cenników oferowanych produktów lub usług. W module możemy wprowadzać zamówienia i kontrolować stan ich realizacji. Oczywiście główną funkcją tego modułu jest możliwość wystawiania dokumentów handlowych (faktura, paragon). Program magazynowo handlowy WF-Mag wyposażony jest w moduł sprzedaży detalicznej który automatyzuje i upraszcza pracę punktów sprzedaży detalicznej. Dla osób zarządzających przedsiębiorstwem przygotowany został zestaw raportów, które informują o osiągniętych przychodów, zyskach lub rentowności firmy.
  Dzięki otwartej architekturze istnieje możliwość stworzenia i dołączenia do programu WF-Mag innych niestandardowych raportów lub zestawień (o szczegóły pytaj bezpośrednio w naszym dziale handlowym).
  Moduł zarządzania sprzedażą wyposażony jest w wiele mechanizmów które automatyzują pracę zarówno osób związanych z fizycznym obrotem towarowym jak i osób dokumentujących ten obrót. Fakturowanie czy wystawianie innych dokumentów sprzedaży może zostać do maksimum zautomatyzowane przy zastosowaniu urządzeń współpracujących z WF-Mag dla Windows (PRESTIŻ oraz PRESTIŻ PLUS) oraz przez mechanizmy samego programu jak na przykład automatyczne naliczanie cen sprzedaży zgodne z ustalonymi wcześniej zasadami, cennikami czy też np. mechanizmu seryjnego wystawiania faktur.
 • Zarządzanie finansami - w skład tego modułu wchodzą rejestry operacji bankowych, kasowych, rozrachunków z kontrahentami. Jest on uzupełnieniem wcześniej wymienionych modułów. Umożliwia kompleksową kontrolę finansów w przedsiębiorstwie oraz rozliczeń z kontrahentami. Moduł wspiera operacje e-przelewów.
 • Zarządzanie kontaktami - moduł pozwala na ewidencję kontaktów z kontrahentami. Kontakty można dowolnie klasyfikować a następnie sortować i analizować. Funkcjonuje również mechanizm, który przypomina o wcześniej zaplanowanych zadaniach. Zarządzanie kontaktami nie jest rozbudowanym systemem CRM, ale stanowi doskonałe narzędzie dla małych i średnich firm.

Program magazynowy WF-Mag stanowi kompletną aplikację, która obejmuje swoją funkcjonalnością prawie wszystkie aspekty działalności firmy handlowej. Dodatkowo możliwości programu WF-Mag można rozszerzyć o obsługę tzw. sprzedaży mobilnej, współpracę ze sklepami internetowymi lub firmami kurierskimi.

WF-Mag - wariant dla każdej firmy

System magazynowy WF-Mag - występuje w czterech wariantach, różniących się między sobą zakresem dostępnych funkcji. Dzięki takiemu podziałowi istnieje możliwość dopasowania programu do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Szczegółowe zestawienie różnic między wariantami programu magazynowego WF-Mag

 • wariant START - przeznaczony dla jednoosobowych mikroprzedsiębiorstw, firm rodzinnych gdzie podstawową funkcja programu jest fakturowanie prostej sprzedaży towarów, produktów, wyrobów (wystawianie dokumentów sprzedaży) w małym sklepie czy kiosku. W takich przypadkach cenioną zaletą programu jest pełna automatyzacja sprzedaży (połączenie zarządzania magazynem z obsługą procesu sprzedaży). Jest to istotna cecha programu ponieważ w firmach tego typu większość operacji wykonuje jedna osoba, która często jest magazynierem, sprzedawcą, kasjerem a czasem także właścicielem firmy. Więcej...
 • wariant BIZNES - przeznaczony dla kilkunastoosobowych, małych firm, które wymagają już obsługi wielu magazynów reprezentujących oddziały firmy, filie czy punktu sprzedaży detalicznej. W tego typu firmach, o bardziej złożonej strukturze organizacyjnej, od wariantu BIZNES istotne stają się dla firm użytkujących program WF-Mag dla Windows moduły zarządzania sprzedażą. Na przykład możliwość ustalania „polityki cenowej” firmy, cenników, akcji promocyjnych np. przez osoby kierujące Działem Sprzedaży, która następnie jest automatycznie realizowana i kontrolowana przez program w momencie wystawiania faktury czy innego dokumentu sprzedaży. Więcej...
 • wariant PRESTIŻ - przeznaczony dla kilkudziesięcioosobowych, średnich firm posiadających wiele oddziałów, filii, sklepów na terenie kraju. Wariant PRESTIŻ wspiera obsługę wewnątrz unijnego oraz poza unijnego obrotu towarowego. Wariant PRESTIŻ jest kolejnym rozszerzeniem funkcjonalnym programu. Przewidziany jest dla najbardziej wymagających odbiorców systemu, poza wieloma rozszerzeniami funkcjonalnymi posiada większe możliwości kontroli i analizy rentowności. Wariant ten posiada także Moduł Akcyzowy do obrotu wyrobów węglowych, pozwalający automatycznie tworzyć Dokumenty Dostawy oraz deklarację AKC-WW. Więcej...
 • wariant PRESTIŻ PLUS – posiada pełną funkcjonalność wariantu PRESTIŻ i przeznaczony jest dla użytkowników o specyficznych wymaganiach. Wariant PRESTIŻ PLUS umożliwia praktycznie dowolną rozbudowę struktur bazy danych. Moduł tabel dodatkowych ma umożliwić rozszerzenie zakresu domyślnie przechowywanych danych / informacji przez standardową wersję programu, o specyficzne dane. Moduł gniazd rozszerzeń umożliwia modyfikowanie programowe standardowych operacji dostarczanych w programie, dodawanie własnych procedur a także tworzenie całych funkcjonalnych modułów. Dodatkowo wariant ten umożliwia wykorzystanie zaawansowanych mechanizmów raportowania w technologii SQL Server Reporting Services. Więcej...

Szczegółowe zestawienie różnic między wariantami programu magazynowego WF-Mag

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem